Національний центр театрального мистецтва імені Леся Курбаса
Творча майстерня

10.03.2008

- Сон. Комедія

Моновистава „Сон. Комедія” за поемою Тараса Шевченка

Режисер – Ірина Волицька

Виконує – Лідія Данильчук

    Прем’єра – березень 2003 р.

    Тривалість вистави – 50 хв.

В основі моновистави – знаменита поема Тараса Шевченка „Сон” (1844), яка поєднала у собі риси політичної сатири і містерійного дійства. Це поетично-філософська рефлексія над історичною долею України, а разом з тим – унікальне слово в культурному контексті першої половини ХІХ століття, де пересікалися і Гоголь, і Пушкін, і Міцкевич.

Ліричний герой Шевченка уві сні летить над землею, і йому відкриваються дивні видіння, подібні до апокаліптичних візій Данте і Гойї. Немов у калейдоскопі змінюються химерні образи: три ворони, що символізують злі сили українського, російського і польського народів; ідилія української природи і псевдонаціональний вияв почуттів; воєнщина і солдатська муштра; Петербург з царем і царицею, з самодурами-чиновниками й імперськими пам’ятниками. Фантасмагорія видінь і візій, образів, поданих у пародійному, саркастичному, гротесковому вияві посилює трагізм української історії.

Сучасна театральна версія „Сну” апелює як до історії, так і до сьогодення. Це вистава-прощання з тоталітарною системою у будь-яких її проявах, з пост-імперськими синдромами і комплексами національної меншовартості.

Моновистава „Сон. Комедія” за поемою Тараса Шевченка

Моновистава „Сон. Комедія” за поемою Тараса Шевченка Моновистава „Сон. Комедія” за поемою Тараса Шевченка Моновистава „Сон. Комедія” за поемою Тараса Шевченка Моновистава „Сон. Комедія” за поемою Тараса ШевченкаPowered by WordPress | Дизайн - Aiwë