Національний центр театрального мистецтва імені Леся Курбаса
Творча майстерня

10.03.2008

- Украдене щастя

Вистава “Украдене щастя” за п’єсою Івана Франка

Режисер – Ірина Волицька

Художник з костюмів – Дарія Зав’ялова

Світло – Євген Копйов

В ролях:

Анна - Лідія Данильчук

Микола – Роман Біль

Михайло – Володимир Губанов

Прем’єра – 1998 р.

Тривалість вистави – 1 год. 30 хв.

,,Украдене щастя” (1891) – культова п’єса українського театру, яка не сходить зі сцен більш ніж сто років, ставши наріжним міфом національної культури.

Основний сюжет у п’єсі розгортається між трьома центральними персонажами; Анною, яку брати підступно віддають за нелюбого чоловіка, Михайлом, коханим Анни, якого взяли у солдати, та Миколою, чоловіком Анни, який щиро любить її, але не може сподіватися на взаємність. Обкрадений у своєму щасті, обдурений долею і людьми кожен із персонажів проходить свій страдницький шлях, віднаходячи гідність і людяність.

Сучасна театральна версія ,,Украденого щастя” пропонує нове тлумачення п’єси. Звільнення від стереотипного реалізму, побутова драма Франка наближається до античної трагедії, де долею героїв керує фатум чи Божа воля. У виставі, основою якої є звук і ритм ,,аркану” (бойового карпатського танцю), розгортається містерія пристрасті, вічна таїна кохання.

Відео вистави

Ліда Данильчук - Анна

Анна й Микола Володимир Губанов - Михайло З вистави „Украдене щастя” З вистави „Украдене щастя”Powered by WordPress | Дизайн - Aiwë